ייעוץ אישי בתזונה וכושר

צמידי פאוור באלאנס

11 תגובות
מייק ביקוב - צוות LBS | אימונים | גרסה להדפסה

צמידי פאוור באלאנס

 מספר צמיד הפאוור באלאנס (Power Balance) הינו צמיד סיליקון אשר מתלבש על היד ושאמור לשפר פרמטרים כגון כוח, גמישות, יציבות, מערכת עיצבית, מהירות תגובת השרירים ועוד. כמו כן הוא אמור לשפר את הביצועים הספורטיביים ואת ההישגים האתלטים שלכם. הצמיד (שנמכר לאחרונה גם בצורות אחרות, למשל כשרשרת) מכיל בתוכו כביכול הולוגרמה דמיונית, אשר אמורה לספק לכם שיווי משקל דמיוני. כל מה שאתם צריכים הוא ללבוש את הצמיד המיוחל על היד ולהראות לכל החבר’ה (כמובן, לאחר שרכשתם את המוצר בעלות עשרות שקלים לא דמיוניים למכביר). מעל 3 מיליוני בני אדם קנו את הצמיד ושלל מוצרי החברה בעולם, וביזבזו 60-70 שקלים ויותר, כנראה על מוצר שכלל לא תואם את ההצהרות שנילוות אליו: החברה טוענת שהגוף יוצר שדה אלקטרומגנטי ויוצא בכך מאיזון; הצמיד מצידו יודע לזהות זאת ומאזן את גופכם.צמיד הפאוור באלאנס גרם למהומה כבר כשיצא. סלבריטאים בכירים כבר הספיקו לעשות פירסומת למוצר (בין היתר שאקיל אוניל), אך מספר רב של מדענים היו סקפטים מאוד לגבי התמורה של המוצר .

 

לפני מספר ימים, הודיעה החברה באתרה, שאין שום בסיס מדעי לצמיד שהיא מוכרת, והודתה בעקיפין שמדובר בגימיק. כמו כן, מספר אתרים בחו”ל גם כינו את המוצר כמעשה הונאה (Power Scam).https://www.kilogram.co.il/pics/IN/PowerBalanceIN.jpg
בפירסום של החברה נמסר:
“בפירסומים שלנו ציינו שצמיד הפאוור באלאנס משפר את היציבות, הכוח והגמישות. אנו מודים שאין שום בסיס מדעי לטענות אלו, ולכן עברנו על החוק (מס’ ושנה). אם אתם מרגישים שהפירסומת וקידום המוצר שלנו פגעו בכם, אנו מתנצלים על כך ומציעים לכם לקבל החזר כספי מלא. כדי לקבל את ההחזר אנא פנו לאתר, או צרו איתנו קשר במספר 1-800-733-436 (לא עובד מישראל). הצעה זו תקפה עד ה-30 ביוני 2011. על מנת להיות זכאי להחזר נדרש להחזיר את המוצר לחברה ולצרף הוכחת קנייה (חשבונית, הוכחה בתשלום אשראי ו/או ברקוד).”

כבר זמן-מה שישנם לחצים על החברה מצד ספורטאים והממשלה באוסטרליה (משם מגיע המוצר), כמו כן מצד ההנהגה האירופאית והאמריקאית להוכיח את יעילות המוצר ואת הטענות שהיא מפיצה לגביו במדיות השונות.
זו הפעם הראשונה שממשלות ברחבי העולם מצליחות להפעיל לחץ על חברה מסחרית ולגרום לה להוציא הודעה רישמית, שקובעת כי אין שום בסיס מדעי שעומד מאחורי המוצר שלה, ושהכל בעצם מתרכז סביב אפקט הפלסבו (פסיכולוגי).
חברת פאוור באלאנס חתמה חוזה ל-5 שנים עם קבוצת הכדורסל “סקרמנטו קינגס” (Sacramento Kings), קבוצתו של עמרי כספי. הקבוצה שינתה בין השאר את שם האיצטדיון שלה ל- “פאוור באלאנס פוויליון” (Power Balance Pavilion). כעת מתחילים לשאול בארה”ב אם תעשיית הספונסרים לקבוצות הספורט חוזרת 100 שנים לאחור, אז עמדו מאחורי הקבוצות השונות חברות לא אמינות אשר התחלפו כל שבוע בשם או במנכ”ל חדש.

מוצרים פסאדו-מדעיים מציפים אותנו משחר הציביליזציה וכנראה שנמשיך לראות אותם מציפים את השוק עוד זמן רב החל ממגנטים שגורמים לעיקצוצים בגב, דרך אבנים קוסמיות, ואפילו עד מכשירים שמבטיחים לנו קוביות בבטן על ידי רטט. כל זאת אין משמעו שהממשלות השונות (אירופה, אוסטרליה וארה”ב, כמו במקרה הנוכחי), צריכות לעמוד ולהביט מהצד בעוד שהצרכנים מרומים באופן שיטתי; עליהן לדרוש תשובות לשאלות ולהציב בקרה על ההצהרות השונות שחברות פרטיות מפרסמות עם המוצרים שלהם.

עידכון (20/04/2012): מסתבר שעכשיו זה גם מדעי. במחקר שבוצע באוניברסיטת וינסקונסין בארה”ב, נבדקה הטענה שהצמידים מהסוג הנ”ל יכולים לעזור לשפר את הכוח, גהמישות והיציבה. המחקר חולק ל-2 קבוצות, אחת ענדה צמיד דמה והשנייה פאוור באלנס. אף אחד מהמשתתפים או החוקרים ידע איזה צמיד הוא “האמיתי”, עם ההולוגרמה, ואיזה צמיד הוא דמה (חתיכה של גומי). בסוף המחקר, המסקנה הייתה ברורה, אין לצמיד עם ההולוגרמה שום יתרון על צמידים פשוטים מגומי בלבד. ניתן לעיין במחקר כאן (Journal of Sports Science and Medicine (2011) 10, 230-231; Can the Power Balance)


קורס אונליין בתזונת ספורט
תגובות פייסבוק
11 תגובות על “צמידי פאוור באלאנס”
 1. שמי אידוב, ואני עומד לפתוח אתר מכירות גדול, אנחנו מחפשים ספק של צמיד פאוור באלאנס.
  אם אתם היבואנים, צרו איתנו קשר.

 2. אין כל קשר בין משהו שמעקשים לקרא לו “הולגרמה”
  לבין פעילותו הקינה או המוגברת של גוף האדם
  מדובר בשקר גס שאין לעבור עליו חזרה לסדר היום
  פראיירים לא נגמרים הם רק מתחלפים
  תמיד יהיו מוצרים מהסוג הנפוץ של הצמיד הנוכחי .
  יש לקוחות שהוציאו 100 שקל פלוס משלח .
  יש שהוציאו 49 שקלים ,
  למעשה מחירו האמיתי של בין רבע דולר לסנטים בודדים
  הכולל עלות יצור ואריזה
  ה”תרגילים” המוצגים בסרטון הפרסומת של הצמיד אינם מוכיחים את יעילותו מהסיבה והכח המופעל על המתנסה אינו שווה בשני המצבים המוצגים , משמע עם הצמיד ובלעדיו . החברה יצאה בהודעה לציבור בנשא חוסר אמינותו של המוצר . יש ללמוד מתרחיש שיווקי זה ולמנוע מאיתנו אכזבה והוצאה כספית מיותרת . על הלקוח תמיד להיות סקפטי ולסגור את הארנק חזק ככל האפשר ,זה ודאי לא ימנע מהופעה נוספת של תרמית שיווקית ומוצר פלאסבו אבל זה ימנע מהרבה אנשים לפרנס רמאים נוכלים ושקרנים למינהם .

 3. את האמת הייתי סקפטי לגמריי אבל מצאתי את הצמיד ב-49 ש”ח והלטתי לנסות בכל מקרה כולה 50 שקל… הצמיד הגיע אחרי 3 שבועות וניסיתי את כל התרגילים והכל עובד! אז חרטא או לא חרטא אני הולך עם זה וזה עוזר לי. פסיכולוגי או לא אני מבסוט.

 4. קיבלתי את הצמיד מתנה, והייתי סקפטי לגמרי לגביו, אבל אחרי שעשו לי את המבחנים של השיווי משקל הצמיד בהחלט הראה השפעה.

 5. חבל מאוד שאתם משייכים גם אבנים (קריסטלים) לאותה הקטגוריה בעוד לאבנים ישנה אנרגיה לחלוטין שונה.
  מצד שני נכון שמדובר בגימיק אבל הוא עושה את העבוה בהפקט הפלאסבו וזה מצויין 🙂
  ומהצד השלישי … באמת למגנטים ישנה השפעה על כל דבר שעובד עם שדה מגנטי (גם לגופנו) למרות שאינני יודע מה עוצמתם של המגנטים במוצר הנ”ל אבל למגנטים של חברת ניקן למשל בטוח ישנה תוצאה ומחקרים העומדים מאחור…

 6. מחקרים מתחום הפסיכולוגיה מראים כי אפקט הפלסבו והנבואה שמגשימה את עצמה קיימת גם אחרי מידע חדש הנוגד את הסכמה הקוגנטיבית.מי ש”מרגישחושב” שזה “עובד”,לרוב יסתפק ברציונליזציה לא מנומקת שתתיישב את הסכמה הנוכחית.

 7. לא יפה שאתם רושמים שלצמיד אין שום תכונות מיוחדות…
  לראיה: הצמיד גורם לרוכשיו להוציא מכיסם עשרות דולרים על חתיכת סילקון+הולגרמה, במילותייה של ג.יפית “ואוו!”

כתיבת תגובה