ייעוץ אישי בתזונה וכושר

המדריך למתחילים, כל מה שרציתם לדעת על מנת לחשוב על שימוש באנאבולים

42 תגובות
שניר ר. - צוות LBS | אימונים | גרסה להדפסה

מאמר זה עלול להיות לא מעודכן מאחר ונכתב לפני שנים רבות ומאז הנושא התפתח באופן דרסטי ונכלל בין היתר גיבוי מדעי לגבי חלק מהשלבים בתהליך. אנא פנו לאשכול המעודכן בפורום למידע נוסף:
https://www.lbs.co.il/threads/61630/

————————————————————

במאמר זה ישנו את המידע הבסיסי לתחילת סייקל, אני לא נכנס לתוך כל חומר וסוגים אחרים, לכן המאמר הזה הינו בסיסי בלבד.

רקע:

סטרואיד זה הורמון סינטטי, סטרואידים מחולקים למס’ קבוצות:

AAS – Anabolic Androgenic steroids
Corticosteroids
הקבוצה השנייה, קורטיקו-סטרואידים הינה לשימושי רפואה כגון נגד אסטמה ואינה רלוונטית בקרב מפתחי הגוף.

הקבוצה הראשונה היא הסטרואידים בשימוש מפתחי הגוף.

לסטרואידים אלו ישנן 2 תכונות עיקריות והן אנאבוליות ואנדרוגניות.

מבלי להיכנס לפרטים הכימיים, התכונה אנאבוליות גורמת לסינטזה גבוהה של החלבון בגוף, מאזן חנקתי גבוה והיכולת להגדלת מסת השריר(היפרטרופיה).
אנדרוגניות – תכונה השייכת לזכרים(הורמון גברי), תכונה זו חשובה לא פחות מאנאבוליות, התכונה הזו משקפת את החוזק של הסטרואיד, סטרואיד עם תכונה גבוהה של אנאבולי ותכונה נמוכה של אנדרוגני אינו יעלה במסה לבד, למרות התכונה הגבוהה של האנאבוליות. דוגמה: וינסטרול ואנאבר.

אך, יש לשים לב שהמספרים האלו, לא בהכרח משקפים את החוזק של הסטרואיד.

מה זה סייקל?

סייקל=מחזוריות, זו התקופה בה המשתמש לוקח את הסטרואידים, מכיוון שהסטרואידים הינם הורמונים סינתטיים, הגוף מקבל אותם חיצונית, בתקופה הזו הגוף מפסיק לייצר את ההורמון טסטוסטרון, לכן יש לקחת את הסטרואידים לתקופה מוגדרת שנגיע אליה בהמשך.

זמן ממוצע של סייקל:

הזמן המינימלי המומלץ לסייקל הינו מ 8 שבועות, פחות מ 8 שבועות לא רואים תוצאות (אומנם תלוי בסוג החומר,שגם לזה נגיע בהמשך). אבל לא מומלץ לעבור את ה 20 שבועות עקב השתקת ייצור הטסטוסטרון הטבעי.

שיטות השימוש בסטרואידים:

ישנן 2 סוגים עיקריים של סטרואידים: אוראלים ובזריקות, אוראלים מהמילה ORAL שזה דרך הפה, כדורים הנלקחים דרך הפה.
זריקות – סטרואידים על בסיס מים/שמן אשר מזריקים אותם תוך שרירי.

למה להשתמש בסטרואידים ולמי כדאי?

אינני מנסה להתייפייף כאן, סטרואידים זה לא משחק ילדים, מי שלוקח צריך לדעת לאן הוא נכנס, זה משחק עם ההורמונים בגוף, החומרים האלו מסוכנים למי שלא יודע איך להשתמש בהם.
אנשים שמתחת לגיל 21, אין להם מה לחפש בסטרואידים, עד גיל זה הגוף אינו השלים את הגדילה ההורמונלית, מה גם שבגיל זה רמות הטסטוסטרון הטבעי גבוהים מאוד.
שימוש של סטרואידים מתחת לגיל זה אינה מומלצת בכלל, ייתכן ותהיה פגיעה במערכת ההורמונלית, החל מחוסר בתפקוד המיני ועד פגיעה בצמיחה.
קשה לי להבין את הילדים שחושבים ישר על סייקלים, קודם תתאמנו חזק, תגדלו טבעי, רק לאחר גיל 21 תחשבו על שימוש בסטרואידים.

במידה ועברת את גיל 21, אם הגעת למצב שאתה נקרע באימונים, התזונה שלך מאוד קפדנית ואתה ישן לפחות 8 שעות בלילה, אז במקרה זה כדאי לשקול שימוש בסטרואידים.
חשוב מאוד! אין לראות בכך המלצה לשימוש בחומרים.
אך, אין לחשוב שאם אתה תיקח סטרואידים אתה תגדל ישר, המשמעת בסייקל מאוד חשובה, יש להקפיד על תזונה יותר מאשר הקפדת לפני כן, חשובה התדירות של הארוחות, יש להקפיד על שינה שלפחות 8 שעות וכמובן אימונים מאוד עצימים.
מבלי להקפיד על הכללים שרשמתי, הסיכוי לראות תוצאות בסייקל פוחת משמעותית, יש להבין שהסטרואידים הם ככלי עזר, לא יעשו את העבודה לבד.

תמיד תשמעו בחדר כושר, הוא לוקח סטרואידים זה לא חכמה, הוא רמאי, המשפט הזה פסול מיסודו, בן אדם שנמצא בסייקל המשמעת שלו חייבת להיות פי כמה וכמה ממשמעת שלא בסייקל, אי אפשר לדעת מה עובר על אותו אחד, מתאמן אשר אינו בעל משמעת עצמית, חד משמעית שלא יתקרב לסטרואידים.

מי שמקפיד על משמעת עצמית והסייקלים שלו מורכבים כמו שצריך, אין סיבה שיפגע לעצמו בבריאות, לכן חשוב מאוד מה לוקחים, יש להבין שזה הורמונים, זה לא משחק ילדים.

בניית תוכנית סייקל:

למתחילים לא מומלץ לערבב חומרים, יש לקחת חומר בסיס הנקרא טסטוסטרון, החומר הפופולארי זה TESTOSTERONE ENANTHATE.
אין להגזים עם המינונים, מינון בין 250 מ”ג לשבוע עד 500 מ”ג לשבוע שכיח.
לא מומלץ לקחת סטרואידים אוראלים בסייקל ראשון עקב הרעילות לכבד, כמו כן לא מומלץ לערבב סטרואידים שונים, משני סיבות עיקריות:
1 הגוף מקבל הורמון חיצוני, לכן אין להכביד על הגוף על ההתחלה.
2.לא בטוח ששילוב של כמה סטרואידים ייתן תוצאות טובות יותר בסייקל ראשון, לעומת זאת במידה והשילוב הזה יהיה בסייקלים הבאים.
בסייקלים יותר מתקדמים, שילוב של חומר בסיס חשוב מאוד, אפשר להוסיף חומרים נוספים בין אם הם אוראלים או בזריקות.

שימוש בחומרים אוראלים מוגבל מבחינת זמן, עקב הרעילות שלהם לכבד, ההגבלה היא עד 6 שבועות, ישנן 2 חומרים שההגבלה היא עד 4 שבועות והם אנאדרול והלוטסטין, עקב הרעילות הגבוהה שלהם לכבד.

זמן סייקל ממוצע למתחילים הוא 10 שבועות, יש לפצל את המינון לפעמיים בשבוע כדי לדאוג לרמות קבועות של חומר בדם, לדוגמא אם משתמש לוקח 500 מ”ג חומר בשבוע, אז יש לפצל ל2 זריקות בשבוע של 250 מ”ג, המרווח הינו אמור להיות שווה, לדוגמה: שלישי בבוקר ושישי בערב. ככה יש מרווח של 3.5 ימים בין זריקה לזריקה.

חלק מהסטרואידים פוגעים ביכולת התפקוד המינית, דוגמא לכך: הסטרואיד ננדרולון, לכן שימוש בחומר בסיס חשוב מאוד בסייקלים מסוג אלו.

סטרואידים ורעילות לכבד:

כדי שהסטרואיד אינו יתפרק בכבד, מוסיפים לו תכונה אשר תגרום לו לשרוד בכבד, התכונה הזו גורמת ללחץ על הכבד, לכן יש להגביל את השימוש בסטרואידים אלו ל 6 שבועות, רב הסטרואידים הרעילים לכבד הם אוראלים חוץ מוינסטרול שגם יש אותו בזריקות.
הסטרואידים אנאדרול והלוטסטין הם רעילים מאוד לכבד, שימוש מעבר ל 4 שבועות יכול לגרום נזק לכבד, לכן יש להגביל את השימוש בהם. אפילו מומלץ להימנע משימוש בהם.

מונחים בסייקלים:

ED – כל יום – Everyday
EOD – כל יום אחר, Every other day, מונח שהכוונה יום כן יום לא.
EW – כל שבוע Every week.
1-10 – משבוע ראשון עד שבוע עשירי
100mgs/EW – 100 מ”ג חומר כל שבוע.

דוגמאות לסייקלים:

סייקל מתחילים:

1-10 Testosterone enanthate 500mgs/EW

סייקל לאחר סייקל מתחילים:

דוגמה 1:

1-10 Testosterone enanthate 500mgs/week
4-8 Dianabol 30mgs/ED

דוגמה 2:

1-12 Testosterone enanthate 500mgs/EW
1-9 Deca Durabolin 400mgs/EW

דוגמה 3 מומלצת לחיטוב:

1-10 Testosterone enanthate 500mgs/EW
1-6 Winstrol 50mgs/ED

בסייקלים למתחילים(לאחר סייקל ראשון) מומלץ שימוש בחומרים מתונים, כגון:
Testosterone enanthate/cypionate, Deca durabolin, dianabol, boldenone, oral turinabol, winstrol,anavar, primobolan.

חומרים חזקים יותר בסגנון:
Trenbolone acetate/enanthate, anadrol, halotestin מומלצים רק בסייקלים למתקדמים, ז”א מעל סייקל חמישי לפחות, אלה חומרים חזקים מאוד והתופעות לוואי איתם גבוהות, גם יש איתם סכנה לרעילות לכבד ובטרן לכליות.

הבדלים בין סייקל מסה לחיטוב:

אחד החסרונות של רב הסטרואידים שהם מעלים נוזלים, בזמן הסייקל ישנה הרגשה של נפיחות עקב הנוזלים, ישנן חומרים שמעלים יותר נוזלים וישנן חומרים שמורידים נוזלים.
ניקח את 2 הסטרואידים הפופולריים בנושא: הסטרואיד DECA DURABOLIN, המפורסם, הסטרואיד הזה מוסיף הרבה נוזלים במהלך הסייקל, הנוזלים גם יורדים בסיום הסייקל, לכן ישנה הרגשה שעולים הרבה בסייקל, אך בסיומו גם יש ירידה במשקל.
לעומתו, הסטרואיד וינסטרול, הסטרואיד הזה מעלה במסה נקיה, הוא בניגוד ל DECA מוציא נוזלים מגוף, לכן יש סכנה של כאבי מפרקים בגלל ייבוש הנוזלים.
מסיבה זו אין לקחת את הסטרואיד וינסטרול לבד, עוד סיבה היא שהוא פוגע בתפקוד המיני.

לכן בסייקל חיטוב יש עדיפות ברורה לסטרואיד וינסטרול, אך שימוש בחומר בסיס בסייקל חיטוב הוא מספיק למי שרוצה לשמור על המסת שריר.
ישנו גם שימוש בחומר MASTERON בחיטוב, אך בגלל המחיר שלו הוא מאוד לא פופולרי בחיטוב, גם אנאבר לא פופולרי בגלל המחיר הגבוה שלו

אך יש להבין, אין הבדל בין סייקל מסה לחיטוב, יש חומרים שעדיפים בחיטוב וכאלו שבמסה.

מאזן קלורי חיובי/שלילי ותזונה במהלך הסייקל:

בתחילת הסייקל יש להגדיר מטרות:

עליה במסה או חיטוב, שלא יהיה ספקות, אין דבר כזה לעלות במסת השריר ולהוריד במסת השומן. סטרואידים אינם מחטבים ושלא יספרו לכם סיפורים, זה מיתוס שהמציאו אותו כדי למכור לכם שטויות.

מסה:
מי שרוצה לעלות במסת השריר צריך לאכול והרבה, 3 גרם חלבון לכל ק”ג ממשקל הגוף לפחות, יש המגיעים גם ל 5 גרם.
צריכה נכונה של פחמימות איכותיות ושומנים איכותיים, אין להפריז בפחמימות כדי לא להעלות במסת השומן שלא לצורך, צריכה שלפחות 40-45 קק”ל לכל ק”ג ממשקל הגוף בסייקל מסה חשובה כדי לעלות מסה.
תדירות הארוחות כל שעתיים-שלוש.
יש לזכור שסינטזת החלבונים גבוהה ולכן אין שום חשש לאכול בארוחה מעל 40-50 גרם חלבון.

חיטוב:
היתרון בשימוש בסטרואידים בחיטוב, הוא שאפשרי לשמור על מסת השריר, אך אין שום אפשרות להעלות במסת השריר בחיטוב עקב מאזן קלורי שלילי, עוד מיתוס שפופולארי – עליה במסת השריר בחיטוב.
יש לצרוך בסביבות ה2.5 גרם חלבון לכל ק”ג ממשקל הגוף, החשוב הוא בהגבלת צריכת הפחמימות, בנוסף יש לצרוך שומנים איכותיים.
תדירות הארוחות כל שעתיים-שלוש.

שימוש במולטי ויטמין חובה בכל מהלך הסייקל, צריכה שלפחות 0.5 גרם ויטמין C וצריכה של ויטמין B12 . מומלץ שימוש במולטי ויטמין לספורטאים בלבד.

עבור סייקלים עם חומרים אוראלים יש לתסף הגנה על הכבד כגון גדלן מצוי או Liv52.

סיימתי את הסייקל, מה עכשיו?

לאחר השימוש בסטרואידים, נוצר שיתוק ייצור הטסטוסטרון הטבעי, בזמן הסייקל ישנן רמות גבוהות של אסטרוגן וטסטוסטרון.
אך בסיום הסייקל רמות הטסטוסטרון יורדות, כדי ליצור איזון הגוף מייצר רמות גבוהות של אסטרוגן, תופעה זו אינה רצויה בכלל ואף יכולה לגרום להתפתחות ג’ינו (חזה נשי), לכן יש למנוע את המעבר של האסטרוגן אל הגוף.
כדי למנוע יש להשתמש בחומר מסוג SERM, הפופולארי הוא טמוקסיפן ציטרית, בשמו הגנרי NOLVADEX.
לתקופה זו קוראים PCT קיצור של Post Cycle Therapy, ריפוי לאחר הסייקל.
את ה PCT מתחילים שבועיים לאחר הזריקה האחרונה בסייקל.
עוד חומר דומה בפעולתו: כלומיד – CLOMID.

חומר שגם חשוב במעבר בין שימוש בסטרואידים ל PCT – כוריגון ובשמו המוכר HCG. זה הורמון אשר גורם לשני תהליכים עיקריים רצויים:
1.הגדלת מסת האשכים.
2.ייצור טבעי של הטסטוסטרון.
בד”כ השימוש בחומר זה הוא כחודש לפני ה PCT.

מינון מומלץ של HCG: שימוש של 500iu לשבוע מפוצל לשני זריקות בשבוע, למשך חודש בלבד. אין צורך במינון גבוה מזה, לא הוכח שמינון גבוה משפר את הייצור הטבעי של הטסטוסטרון.
מינון מומלץ של נולבדקס: 40 מ”ג כל יום עבור שבועיים ראשונים, שבועיים אחרונים 20 מ”ג נולבדקס. צורת רישום נפוצה: 40/40/20/20.

טעויות נפוצות במהלך הסייקל:

שילוב לא נכון של חומרים – מסוכן מאוד ויכול לגרום לתופעות לא רצויות, אחד התופעות השכיחות הן חוסר חשק בתפקוד המיני. בכל סייקל חובה שימוש בחומר בסיס אשר דובר עליו בתהליך בניית הסייקל.
דוגמא של שילוב לא נכון: DECA ו BOLDENONE בלבד.
אין לשלב שני חומרים אוראלים, על מנת שלא לגרום נזק לכבד!.

מינון גבוה – עוד תופעה שכיחה, הרי המשפט אומר: כמה שיותר חומר יש יותר תוצאות, המשפט שגוי, מינון גבוה לאו דווקא יניב תוצאות טובות יותר, אלא תופעות לוואי גדולות יותר.

שינוי המינונים במהלך הסייקל – לא רצוי, יש להתחיל ולסיים את הסייקל עם אותם מינונים, שינוי המינון של החומרים במהלך הסייקל רק יכול לשגע את הגוף.

חוסר שימוש ב PCT – חובה שימוש ב PCT, אין לסיים סייקל ללא שימוש ב PCT.

דוגמה לסייקל נכון:

1-10 Testosterone enanthate 500mgs/EW
1-8 Deca Durabolin 400mgs/EW
4-8 Dianabol 30mgs/ED
8-12 HCG 500iu/EW
12-18 Nolvadex 40/40/20/20

דוגמה לסייקל אשר תהיה בעיה בתפקוד המיני:

1-10 Deca durabolin 400mg/EW
1-10 Boldenone 600mg/EW
8-12 HCG 500iu/EW
12-18 Nolvadex 40/40/20/20

דוגמה לסייקל גרוע אשר יהיה חשש לג’ינו ללא שימוש ב PCT וHCG:

1-10 Testosterone enanthate 500mgs/EW
4-8 Dianabol 30mgs/ED

ללא PCT וללא HCG, מסייקל כזה יש סיכוי גבוה גם לבעיות בתפקוד המיני עקב חוסר שימוש ב HCG וגם סכנה לג’ינו עקב חוסר שימוש בנולבדקס.

שימוש בחומרים אוראלים בלבד לא יתנו תוצאות כמו שילוב של חומרים אוראלים עם חומר בסיס כדי לשמור על התוצאות.

תופעות לוואי של סטרואידים:

תופעות הלוואי היינן מאוד מגוונות ושונות בין כל משתמש.

דוגמאות לתופעות לוואי:

1.עליה בלחץ הדם.
2.עקצוצים בפטמות.
3.עצבנות
4.אגרסיה
5.עליה בנוזלים
6.נשירת שיער
7.שיעור יתר
8.אקנה
9.צהבת
10.ג’ינו
11.קול עבה
12.חרדה
13.חוסר תפקוד מיני כולל חוסר חשק.
14. עליה ברמות הכולסטרול הרע – LDL וירידה ברמות הכולסטרול הטוב – HDL.
15. השתקת ייצור הטסטוסטרון הטבעי.
16. עליה ברמות הורמון האסטרוגן.

אצל בנות:
1.הגדלת הדגדגן.
2.שיעור יתר.
3.קול עבה.
4.קבלת צורה גברית.

סיימתי את הסייקל, אני מרוצה מאוד מהתוצאות, בא לי עוד סייקל, מה אני עושה?

רגע, סיימת, כל הכבוד, עכשיו אתה צריך לתת לגוף מנוחה, זמן מנוחה שווה לזמן הסייקל.
אם לדוגמה זמן הסייקל היה 10 שבועות, אז זמן המנוחה יהיה לפחות 12 שבועות, מהסיבה שלוקח לטסטוסטרון אננתת לצאת מהגוף שבועיים(על אסטרים נדבר במאמר אחר), יש לתת לגוף לייצר את הטסטוסטרון הטבעי למשך זמן ולא לשגע אותו, הזמן מנוחה שדובר עליו הוא מינימאלי, עדיף לתת יותר. אבל לא פחות ממנו.
בזמן ה PCT יש להוריד בהדרגה את כמות החלבון וסה”כ הקלוריות היומי, אין להוריד במכה את הכל על מנת שלא לאבד מסת שריר. לדוגמה יש להוריד כל יום בסביבות ה 80-100 קלוריות בהדרגה.

החלטתי להשתמש בסטרואידים, מה עלי לעשות לפני?

החלטת? מזל טוב, ברוכים הבאים לעולם האפל, לפני התחלה, אני מציע בחום לחרוש את האינטרנט ולקרוא מאמרים על פרופילים של סטרואידים, להבין מה לקחת, מה לא, המידע שרשום כאן הוא עוזר אבל לא מהווה תחליף לקריאה עצמית.
לפני שהתחלתי בסייקל הראשון, קראתי הרבה מאמרים בנושא כדי לא לעשות טעויות, אין להסתמך על עצות של “אנשים תותחים בחומרים”, את המשפט הזה אני שמעתי מספיק פעמים בחיים שלי, אין דבר כזה תותח בחומרים, אפילו המשתמשים הכבדים אין להם ידע מספיק בחומרים, זה לא משהו שהוא שחור על גבי לבן, כל אחד מגיב לכל חומר בצורה אחרת. יכול להיות שבן אדם אחד יגיב רע לדיאנבול ובן אדם אחר יגיב מעולה לחומר.
כמו כן, יש לברור טוב את המקורות שמהם אתם קונים את החומרים, בשוק יש לא מעט זיופים וגם סקאמרים (אנשים שלוקחים את הכסף מבלי לספק לך את המוצר – פופולארי מאוד באינטרנט) – SCAMMERS.
כמו כן, קחו כל עצה שתקבלו בעירבון מוגבל, אל תיקחו כל דבר כתורה מסיני, תלמדו, תיזכרו שידע שווה כוח, וככל שהידע שלכם בחומרים גדול, אז גם הסיכוי לטעויות קטן.
מספיק שמעתי אנשים שעשו סייקלים ללא שימוש ב PCT ואח”כ הצטערו על זה מאוד.
תכננו את התזונה שלכם מראש, גם את תוכנית האימונים, זכרו שיש לתת בכל אימון 100% ממכם, אני מזכיר שוב שהחומרים לא יעשו לכם את העבודה לבד, הם כלי עזר רציני כדי להגיע למטרות שלכם. אך ללא השקעה מצדכם אין לכם סיכוי לתוצאות.

בשביל זה אני ושאר חברי הפורום נמצאים כדי לעזור, כל שאלה אפשר לפרסם כאן.

מידע מועיל + אתרים

החלטתי לרכז כאן מידע מועיל

אזורי זריקות ותמונות להמחשה:

http://www.spotinjections.com/index3.htm

פרופילים של סטרואידים באנגלית:

http://www.steroid.com/drugprof.php
http://www.steroidology.com/category/category/profiles/

הסבר איך להזריק תוך שרירי:

* שטוף את הידיים עם סבון.
* יש להכין את הויאל/אמפולה.
* במידה והחומר נמצא בויאל, יש לנקות את הגומי של הויאל, ע”י טבילת קיסם אוזן באלכוהול ויש לעבור על הגומי עם קיסם אוזן, יש לתת לאלכוהול להתנדף לחלוטין.
* במידה והחומר באמפולה, יש לשבור את האמפולה

* יש להשתמש במחט ירוקה (21G) לשאיבה של החומר, ומחט נוספת 23G/25G להזריק, אין להזריק ולשאוב עם אותו מחט, לאחר השאיבה, יש להחליף את המחט.
* קח חתיכת צמר גפן ותיטבול אותו קלות באלכוהול, נקה את אזור הזריקה ע”י מעבר עם הצמר גפן על האזור.
* וודא שאין שום בועות במזרק.
* הכנס את המחט לאזור הזריקה בזהירות ולא במהירות כדי לא לפגוע באיברים, המחט צריכה להיות ב 90 מעלות ביחס לאזור הזריקה.
* משוך קלות את ה”משאבה” של המזרק כדי לוודא שלא פגעת בוריד, במידה וכן החלף את איזור הזריקה, אין להזריק את החומר לתוך וריד!.
* לחץ על המזרק כדי להכניס את החומר, לאט ולא במהירות, כל כמה לחיצות יש לחכות שתיים-שלוש שניות, לאחר סיום הזריקה המתן עוד 10-15 שניות ואז משוך את המזרק במהירות. ייתכן ויצא דם, יש להעביר שוב על האזור ניקוי עם הצמר גפן.
* שים פלסטר על אזור הזריקה כדי לעצור את הדם.

חייבים להקפיד על הסטריליות, במידה והמחט הייתה במגע עם משהו חיצוני(חוץ מהאוויר), יש להחליף את המחט.

סרטונים:

איך למשוך את החומר מהויאל:


קורס אונליין בתזונת ספורט
תגובות פייסבוק
42 תגובות על “המדריך למתחילים, כל מה שרציתם לדעת על מנת לחשוב על שימוש באנאבולים”
  1. שאלה…. איך הייתם מסדרים סייקל מתקדם של סוסטנון, פרוווירון, דקה ודיבול לחודשיים עם שילוב של pct שמורכב מ כוריגון, כלומיד לטרוזול פרגניל. סוסטנון 500 לשבוע ודקה 400 לשבוע 3 כדורים ביום של דיבול
    מתי הייתם מכניסים כל מרכיב והאם הייתם עושים באותה זריקה סוסטנון ודקה או יום סוסטנון יום לאחר מכן דקה וחוזר על עצמו לאחר שלוש ימים

כתיבת תגובה